HQ-210 Degree Leg Press

HQ-210 Degree Leg Press

Përshkrim i shkurtër:

1.product design learn from domestic and foreign advanced design concepts 2.with60 * 120mm high quality Q235 square tube steel 3.the main pipe thickness of 2.5mm 4.the product uses environmentally friendly PU cushion, the body more healthy, more comfortable and durable 5.cushion adjustment using manual configuration, convenient, high security 6.the transmission parts of the use of high-grade high-quality pulley. 7.the movement trajectory more in line with the principles of human kinema...


Detail Product

Produkt Tags

: Lol:: Lol:: Lol:

Dizajni 1.Product mësojnë nga konceptet e brendshme dhe të jashtme të projektimit të avancuara

2.with60 * 120mm cilësi të lartë Q235 tub katror çeliku
3. trashësia kryesor tub i 2.5mm
4. produktit përdor ekologjikisht miqësore jastëk PU, trupin më të shëndetshëm, më të rehatshme dhe të qëndrueshme
5.cushion rregullim duke përdorur konfigurimin manual, i përshtatshëm, siguri të lartë
pjesë e transmetimit 6. të përdorimit të lartë të keq rrotull me cilësi të lartë.
Lëvizja 7.The trajektore më shumë në përputhje me parimet e kinematikë të njeriut

HQ-210 Degree Leg Press

Size(L*W*H(mm)):2060*1500*1600

Machine Weight:189kg

Max Load: 300kg 

The device through the closed-chain movement to achieve lower limb stretching action. The pre-start preparation system allows the user to start practicing from a relaxed starting position without limiting the range of motion. Large push pedals can be trained from different angles. The project development of the equipment allows users to carry out full and effective unilateral movement. Intuitive three-way braking system ensures maximum user safety.

Training site: quadriceps, gluteal muscle, hamstring tendon

210

 
 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Truck

  WhatsApp Online Chat !